Přihlásit se! | Svátek slaví Milan
Letní přestávka

Celtic - Moravičany 7:0

V 19. kole Celtic doma přivítal Čerty z Moravičan, kterým chtěl oplatit podzimní porážku 4:2 a stáhnout tak jejich tříbodový náskok v tabulce.

Utkání se hrálo za hustého deště, takže podmínky byly pro hráče velmi těžké. Lépe do utkání vstoupil domácí Celtic. Zdena Mach se hned v první minutě ocitnul sám před brankařem hostů, ale zaváhal a míč mu dobíhající obránce ukopl. Chvíli po tom už se Celtic radoval z prvního gólu. Vstřelil ho Jarda Kožela. Svou střelu z pravé strany umístil mimo dosah gólmana. I o druhý gól se postaral Jarda Kožela, když využil přihrávky za obranu od Martina Košátka a sám před brankářem si už věděl rady. Celtic si vypracoval i další šance, ale třetí gól už v první půli vstřelit nedokázal. Ke konci poločasu převzali otěže zápasu Moravičany a zatlačili Celtic k vlastní brance. V té tentokrát nastoupil Ondra Zemánek, který dokázal svými zákroky podržet a pomohl tak domácím neinkasovat minimálně do přestávky.

Pár minut po změně stran se prosadil Milan Řehula, který krásnou dalekonosnou střelou překvapil brankaře hostů. Libivá byla na koni a na další gól se nečekalo dlouho. Hattrick završil Jarda Kožela, když svůj únik po pravé straně zakončil ranou do šibenice. Už na 5:0 pak hlavou po rohovém kopu zvyšoval Ondra Konečný. Celticu se dařilo Moravičany dobře bránit a nepouštět je do větších šancí. Šestý gól Libivé pak vstřelil Pavel Junek po pěkné přihrávce Martina Košátka. A na 7:0 završil skóre zápasu Zdena Mach.

Celticu se tak podařilo přeskočit Moravičany v tabulce a posunout se zásluhou lepšího skóre na třetí místo. V příštím kole sehraje Celtic tradiční derby v Lukavici. Utkání startuje v neděli 4.5.2014 v 16:30.

Sestava: Zemánek O. - Konečný O., Vymlátil, Šnévajs, Řezníček - Junek (70. Hojgr), Řehula, Kožela, Mach J. (80. Košátko S.) - Košátko M, Mach Z.

Jiří Horák, 28.04.2014 12:39

Copyright © Jiří Horák 2009 page ver.:1.5 (Responsible design)