x
x
Přijeďte fandit a podpořit Celtic k zisku třech bodů v zápase na hřišti FK Krchleby v neděli 23. září. Utkání začíná v 15:30.

Tip: Vyčkejte 15 vteřin pro přehrání prezentace. Klávesou F11 zobrazíte prohlížeč přes celou obrazovku. Toto oznámení lze libovolně posouvat po stránce.

Přihlásit se! | Svátek slaví Berta
FK Krchleby - Celtic
neděle 23. září 15:30
středa, pátek 18:00

Palonín - Celtic 2:3

Další mistrovské utkání čekalo Celtic v Paloníně. Poslední vzájemné měření sil zde na jaře skončilo nerozhodně 2:2.

V nedělním utkání si diváci na první gól museli počkat  až do závěru první půle, kdy se krásnou střelou z volného přímého kopu prezentoval Martin Košátko. Brankář domácích neměl šanci a Celtic se ujal vedení.

To byla v první půli jediná vzrušující chvíle, jinak šancí k vidění moc nebylo. Celticu se nedařila finální přihrávka a přechod do útoku. Všechny přihrávky na útočníky končily na zdejším malém hřišti u gólmana domácích. Dvakrát se pokoušel střílet ze střední vzdálenosti Honza Vymlátil, ale jednalo se spíše o propagační střely, se kterými gólman neměl větší potíže. Po rohovém kopu měl slibnou pozici Milan Řehula, ale hlavičkoval nad.

Obrana Celticu v první půli pracovala, až na dvě chybičky, spolehlivě. Palonín ohrozil branku Libora Dřevického nejvážněji střelou zpoza vápna, která se ale mezi tři tyče nevešla.

Hned na začátku druhé půle měl slibnou šanci po chybě domácího obránce Martin Košátko se Zdenou Machem, skóre se ale neměnilo. A vyplnilo se známé pořekadlo "nedáš, dostaneš".

Po standardní situaci se odražený míč dostal k obránci domácích, který ho bez přípravy napálil na branku. Libor Dřevický na střelu, která se prodrala skrumáží těl před brankou, nestihl zareagovat. 1:1.

Do útoku poté přišel Ondra Zemánek a Celtic se snažil strhnout vedení zpět na svoji stranu. To se mu povedlo po akci Honzy Vymlátila, který ve skluzu předložil míč před branku Zdenovi Machovi. Ten už neměl problém míč doklepnout do branky. Celticu se potom podařilo vedení navýšit na rozdíl dvou branek. Střela Milana Řehuly trefila ve vápně ruku obránce a Martin Košátko se z nařízené penalty nemýlil. Vypadalo to, že Celtic v klidu směřuje za vítězstvím. Domácím se ale z rohového kopu cca 10 minut před koncem podařilo snížit. Nervózní závěr utkání už ale zelenobílí zvládli a z Palonína si nakonec odvezli plný počet bodů za výhru 3:2.

V příštím kole čeká Celtic Libivá další venkovní zápas. V neděli 15.9. změří síly s celkem Moravičan. Utkání začíná už v 16.00!!