Přihlásit se! | Svátek slaví Milan
Letní přestávka

Moravičany - Celtic

V neděli 19.5. čekal Celtic těžký soupeř z Moravičan. Aktuálně druhý celek tabulky měl výhodu domácího prostředí a určitě chtěl Celticu oplatit podzimní porážku 0:5.

Fotbalu přálo příjemné slunečné počasí a to se projevilo i na divácké návštěvě. Do Moravičan si našlo cestu početné publikum. Celtic nastoupil opět v téměř ideální sestavě. Po zranění se vrátil Ondra Konečný, ale chyběl Honza Vymlátil, který si poranil kotník v utkání s Hrabovou.

Zápas začal ve svižném tempu a první půle se odehrávala ve znamení neproměněných šancí. Jak na straně Celticu, tak na straně domácích. Ale Moravičanům se přece jen podařilo otevřít skóre. Centr z pravé strany vyrazil golman Libor Dřevický před branku, kde se domácím podařilo nadvakrát dostat míč do sítě. Za Celtic měl největší šanci Zdena Mach, ale brankář domácích jeho střelu zneškodnil. Celkově mohla Libivá dát v první půli minimálně tři góly, ale mohla také inkasovat. Naštěstí domácí své šance neproměnili.

Co se zelenobílým nepovedlo v prvním poločase, povedlo se v poločase druhém. Skóre za Celtic vyrovnal Standa Košátko ml., když si krásně zaběhl za obranu a využil přesné přihrávky svého bratra Martina. Tváří v tvář golmanovi zakončil přesně k tyči. Celtic domácí od té doby nepustil vůbec do ničeho. Obrana pracovala spolehlivě a i v útoku se konečne libivským dařilo. Po rohu domácích vyvezl Standa Košátko míč přes celé hřiště a vysunul přihrávkou Zdenu Macha, který poslal Celtic do vedení. Moravičany byly neškodné a Celtic byl jednoznačně lepším týmem. Po rohovém kopu Martina Košátka se hlavou krásně trefil Ondra Konečný a zvýšil na 3:1 pro Celtic. Výhru pečetil z penalty, která byla nařízena za faul na Ondru Zemánka, Aleš Kvasničák. Celtic si hlavně výkonem v druhé půli výhru zasloužil a nevýrazné Moravičany obral o 3 body.

Příští utkání odehraje Celtic znovu na hřišti soupeře, tentokráte v Krchlebech. Hraje se v sobotu 25.5. od 16.30 hod.

Sestava: Dřevický - Šnévajs, Konečný O., Kvasničák, Hojgr - Košátko S. ml., Košátko M., Mach J., Václav - Mach Z., Zemánek O.

Jiří Horák, 20.05.2013 15:26

Copyright © Jiří Horák 2009 page ver.:1.5 (Responsible design)